O nás

Tradičný gazdovský spôsob života na vidieku sa v našej rodine traduje už niekoľko generácií a s menšími obmenami stále pretrváva. Tradície a skúsenosti predkov sa predávali z pokolenia na pokolenie. Svoju múdrosť starí rodičia predávali naším rodičom a tí zasa nám. Neodmysliteľnou súčasťou tohoto spôsobu života je pestovanie rastlín ako zdroj obživy.

Na našom gazdovskom hospodárstve si spoločne s milovanou partnerkou a dvoma deťmi pestujeme rastliny organickým a ekologickým spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Láska k prírode, obrovská úcta k životu a pôde je pre nás tým najdôležitejším a preto pestujeme bez pesticídov a umelých hnojív. Takto získané čerstvé a kvalitné suroviny sú bohaté na vitamíny, minerálne a iné, zdraviu prospešné látky. Zelenina, ovocie a bylinky rôznych farieb, chutí a vôní majú vysokú výživovú hodnotu.

O mne: Vyštudovaný záhradný architekt, zanietený nadšenec a pestovateľ rastlín všemožného druhu, milovník kvetov a flóry. Záhradníctvu sa odborne venujem už viac ako 20 rokov, preto semenárstvo prirodzeným spôsobom prešlo ku mne a stalo sa akýmsi zmyslom života. Za túto dobu mojimi rukami prešli milióny semien a rastlín.

S pestovaním je spojený zber a uchovávanie semien rokmi osvedčených a odolných odrôd, ale aj spoznávanie a skúmanie menej známych druhov zeleniny. S radosťou však hľadáme a testujeme nové, moderné, kvalitné a perspektívne odrody. Semená vyberáme z tých najkvalitnejších a najzrelších plodov. Sú zberané, čistené a triedené ručne, čo zaručuje ich vysokú biologickú kvalitu a pridanú hodnotu.

Naše semená pochádzajú z voľne opelených (open pollinated) rastlín. Aj keď sa snažíme vyhnúť sa nekontrolovanému kríženiu, sila prírody je obrovská, preto z pochopiteľných dôvodov NEZARUČUJEME 100% odrodovú čistotu. Aj u nás sa nájdu náhodné kríženia. S niektorými pracujeme ďalej, máme ich v selekčnom procese a o niekoľko rokov ich predstavíme ako nové odrody. Ak sa u Vás vyskytne odrodová odchýlka, neváhajte nás kontaktovať, radi s Vami túto problematiku preberieme.